Miętowe

Gdy zaczyna się lato, zawsze eksperymentuję w kuchni i wymyślam pyszne, orzeźwiające napoje, które doskonale ukoją pragnienie i ochłodzą w gorący dzień. Większość moich napoi opiera się na mięcie, która doskonale orzeźwia w upały. Moim ulubionym połączeniem jest arbuz zmiksowany z lodem, z dodatkiem miodu i właśnie mięty. Pysznym rozwiązaniem jest też tradycyjne Mojito. Soczysta limonka, mięta i bąbelki. Uwielbiam popijać takie napoje przez całe lato.

Zima
Gdy nadchodzi zima, tęsknię za swoimi pysznymi, orzeźwiającymi drinkami. Staram się więc przemycić chociaż trochę radości i pozytywnych emocji do swojego życia. Póki co moim najlepszym pomysłem było kupienie lakieru Semilac 022. Jest to piękny odcień mięty, który jest lekko neonowy. W lecie pięknie podkreśla opaleniznę, zaś zimą, w połączeniu na przykład z odcieniem szarym i białym, staje się nieco przygaszony, ale nadal dość intensywny.  

Kolor
Niektórzy mogą twierdzić, że kolor miętowy nijak się ma do koloru prawdziwej mięty. Ja jednak uparcie będę twierdzić, że mają parę cech wspólnych. Dla mnie na przykład taką cechą jest… poprawa humoru! Tak, jak mięta w drinkach w upalne dni poprawia mi humor, tak mięta na paznokciach w zimie odgania ode mnie chandrę.