dermedic hydrain3

Jak działają kremy na suchą skórę?

Z suchą skórą bardzo trudno sobie poradzić. Może ona być wynikiem uwarunkowań środowiskowych, nieprawidłowej pielęgnacji bądź poważniejszych schorzeń takich jak np. atopowe zapalenie skóry. Gdy skóra jest podrażniona, swędzi, piecze i jest szorstka w dotyku, trzeba ratować się nowoczesnymi środkami. Pomóc mogą dermokosmetyki, czyli preparaty pielęgnujące i lecznicze dostępne w aptekach oraz dobrych drogeriach. Wśród nich można wymienić chociażby krem Dermedic Hydrain 2 lub Dermedic Hydrain3.  

Dermedic Hydrain 2 – właściwości

Krem zawiera wodę termalną z Poddębic, która legitymuje się wysoką zawartością wapnia, magnezu, sodu, potasu oraz krzemu. Wszystkie te pierwiastki mają istotne znaczenie dla spowalniania procesów starzenia i marszczenia się skóry. Zadaniem kremu mocno nawilżającego jest przede wszystkim utrzymywanie stałego poziomu wody w organizmie, gdyż jej brak powoduje właśnie przesuszanie się skóry, łamliwość włosów oraz paznokci. Organizm człowieka w większości składa się z wody, więc trzeba te pokłady uzupełniać. Krem Dermedic Hydrain 2 zawiera w swoim składzie też glicerynę, mocznik oraz popularne masło Shea. Wszystkie te elementy doskonale natłuszczają i regenerują naskórek.

Dermedic Hydrain3 – zastosowanie

Preparat dermedic hydrain3 ma postać produktu na pograniczu kremu i żelu. Zawiera w sobie duże pokłady kwasów hialuronowych, które wykazują cechę higroskopijności, czyli skutecznego zawiązywania tak potrzebnych ciału człowieka cząsteczek wody. Również sporządzony został na bazie wód termalnych, więc intensywnie odżywia i nawilża skórę, nawet najbardziej suchą i wymagającą.

Dlaczego warto stosować krem na suchą skórę?

Dermokosmetyki dają doraźną oraz profilaktyczną ochronę. Zwykle oparte są na naturalnych komponentach i nie są obciążające dla skóry, co oznacza, że również nie zatykają porów twarzy jak to się zdarza w przypadku tłustych kremów o słabej jakości. Często dermokosmetyki można bezkolizyjnie nakładać bezpośrednio pod makijaż. Skóra przez cały czas może „oddychać”, a nie cierpi na tym wizerunek danej osoby.