konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy – jak prawidłowo wymodelować twarz?

Konturowanie to jeden z najważniejszych elementów makijażu – odpowiednio dobrane kosmetyki i co nieco wprawy pomogą w  uzyskaniu efektu wysmuklonej i idealnie wyprofilowanej twarzy.

Konturowanie twarzy – od czego zacząć?

Konturowanie twarzy należy rozpocząć od doboru odpowiednich kosmetyków. Przy zakupie produktów do konturowania trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych czynnikach takich jak jakość czy kolorystyka produktu. Dobierając bronzer powinno pamiętać się o kluczowej zasadzie konturowania, która przestrzega przed wyborem zbyt ciemnych produktów – najlepiej jeżeli bronzer nie będzie ciemniejszy od skóry o więcej niż dwa tony.

Do wykonania modelowania twarzy przy pomocy bronzera niezbędny będzie również pędzel. W zależności od formy danego produktu, koniecznym będzie użycie odpowiedniego rodzaju pędzla. Przy nakładaniu sypkiego bronzera lub bronzera w kamieniu najlepiej sprawdzi się ścięty pędzel o niezbyt mocno zbitym włosiu. Produkt w płynie lub w sztyfcie o wiele łatwiej będzie z kolei rozetrzeć pędzlem typu flat top. Pędzel z włosiem ściętym na płasko ułatwi równomierne rozprowadzenie produktu i zapobiegnie powstawaniu plam.

Przed rozpoczęciem konturowania trzeba również dokładnie przyjrzeć się rysom upiększanej twarzy – twarz okrągła będzie wymagała podkreślenia innych obszarów niż twarz owalna czy kwadratowa.

Paleta do konturowania – dlaczego warto zdecydować się na gotowy zestaw?

konturowanie twarzy

Paleta do konturowania dostępna tutaj to idealne rozwiązanie zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących się make-upem, jak i dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze makijażowe kroki. Produkty dostępne w ramach jednej palety są do siebie perfekcyjnie dopasowane pod względem tonacji i kolorystyki, pozwalają więc na prosty dobór najlepszej opcji.

Kosmetyki do konturowania dostępne w gotowych zestawach dostarczają wszystkie narzędzia potrzebne do uzyskania perfekcyjnego, trójwymiarowego efektu. W skład standardowej palety do konturowania wchodzi zazwyczaj kilka odcieni brązu, rozświetlacz i róż. Wiele palet jest również wyposażonych w pędzel oraz krótką instrukcję, dotycząca stosowania produktu.