Masło do ciała czyli sposób na nawilżenie skóry

Nie można mieć żadnych wątpliwości, że prawidłowe nawilżenie skóry jest niezwykle ważne. Ma ono kolosalne znaczenie zwłaszcza latem, kiedy upalna pogoda przyczynia się do szybszego przesuszania się skóry i utraty wody z organizmu. Warto jednak pamiętać, że po masło do ciała powinno się sięgać przez cały rok. Dlaczego to takie ważne?

Skóra potrzebuje odżywienia

Każda skóra potrzebuje składników, które mogą ją odżywić i poprawić jej wygląd. Najczęściej są one zawarte po prostu w kosmetyku aplikowanym bezpośrednio na skórę. Jest on wchłaniany do jej wnętrza, gdzie może działać. Bardzo często w celu odżywienia stosuje się balsamy, ale dobrym rozwiązaniem będzie też masło do ciała lub mus do ciała. Każdy z tych kosmetyków charakteryzuje się tym, że ma działanie nawilżające, regenerujące, a często także ujędrniające i poprawiające ogólny wygląd skóry. Zdarzają się też kosmetyki o dodatkowym działaniu brązującym, antycellulitowym lub silnie nawilżającym.

Różne potrzeby, różne kosmetyki – masło do ciała czy mus?

Warto pamiętać, że na rynku jest mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Są one dostępne w różnych formach i o różnych konsystencjach. Każda z nich ma zbliżone działanie, ale nie jest ono jednakowe. Ogromne znaczenie ma też wygodna nakładania kosmetyku.

Masła do ciała są ciężkie. Mają gęstą konsystencję i długo się wchłaniają. Dzięki temu mogą też dawać długotrwały efekt nawilżenia. Mus do ciała z kolei jest bardzo lekki i łatwy w aplikacji. Szybko się wchłania, a co za tym idzie, świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji. Bez trudu można rozprowadzić go na wilgotnej skórze bezpośrednio po porannym prysznicu.

Mus można też zabrać ze sobą na wyjazd lub wycieczkę, bo nie zajmie dużo miejsca w walizce. Rodzaj kosmetyku powinien być dobrany do potrzeb konkretnej skóry. Osoby borykające się z suchą cerą mogą nie być zadowolone ze zbyt subtelnego działania musu. Dla osób o skórze dobrze nawodnionej masło może być z kolei zbyt tłuste. Z tego też powodu warto poświęcić dłuższą chwilę na dobór odpowiedniego kosmetyku.