Jak prawidłowo dbać o skórę twarzy

Jak prawidłowo dbać o skórę twarzy?

Każda z kobiet (niezależnie od wieku) doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy. Gdy dbamy o nią dobrze od młodzieńczych lat, z wiekiem – odwdzięcza się ona brakiem zmarszczek, promienną cerą oraz wyrównanym kolorytem. Jak powinna wyglądać prawidłowa codzienne pielęgnacja skóry twarzy? Oto kilka wskazówek.

Rano i wieczorem

Niektóre z nas zapominają, jak ważne jest systematyczne i regularne dbanie o skórę twarzy. Garnier czysta skóra proponuje paniom w każdym wieku w jednym kosmetyku zarówno mycie, peeling i maseczkę. To dobre rozwiązanie, gdy panie nie są fankami wielu kosmetyków lub po porostu nie mają tyle czasu na pielęgnację. Warto więc postawić na jeden dobry i sprawdzony preparat i używać go regularne, by przyniósł zamierzone efekty.

Oczyszczanie i pielęgnacja

Wiele pań bardzo często zapomina, iż do dobrego wyglądu cery przyczynia się kilka kroków. Jest to na pewno oczyszczanie cery (zarówno po nocy, jak i po ciężkim dniu), odpowiednie jej odświeżenie i nawilżenie. I tak np. niektóre z nas sięgając po garnier czysta skóra za pomocą jednego preparatu dokonują tych trzech kroków jednocześnie. Żel myjący dba o to, by skóra była oczyszczona oraz usunięte zostały z niej wszelkie zanieczyszczenia. Peeling z kolei ma zadanie złuszczyć  martwy naskórek oraz odblokowuje pory. Maseczka działa kojąco i nawilżająco. Takie rozwiązanie jest więc wygodne i szybkie zarówno przy porannej pielęgnacji, jak i wieczornej, a efekt można zauważyć już po kilku tygodniach systematycznego stosowania.