Podkład mineralny marki Pixie Cosmetics
Jak nakładać podkład mineralny?
Puder mineralny, wbrew pozorom, wcale nie jest taki łatwy w aplikacji. Z pozoru suchy proszek może przysporzyć wielu problemów, a bez odpowiednich umiejętności, możesz stworzyć na swojej twarzy plamy kolorów, czy suche placki. Podstawą jest określenie swojego rodzaju cery i odpowiednia pielęgnacja. Podkłady mineralne w większości przypadków wolą być nakładane na sucho, a nie na mokro.
Aplikacja na sucho
Podstawą dobrze nałożonego podru mineralnego jest pielęgnacja, jaką zastosujemy pod niego. Użyta baza nie może być ani zbyt lepka, ani zbyt sucha. Puder mineralny musi się idealnie wtopić w skórę i stać się niemalże niewidoczny. Do aplikacji pudru najlepiej wybrać pędzel w stylu Flat topa, czyli okrągłego, płaskiego ze zbitym włosiem. Tutaj kluczowe w aplikacji są ruchy. Powinny być one szybkie, dość precyzyjne. Możesz nakładać ruchami rozcierającymi lub kolistymi. Sprawdzi się tutaj również metoda stemplowania, która jednak jest dość ciężka do opanowania (można porobić sobie plamy).
Aplikacja na mokro
W aplikacji na mokro możemy użyć też płaskiego pędzla, który zwilżymy (ale delikatnie! Pędzel nie może być mokry, a wilgotny) mgiełką nawilżającą, albo hydrolitem, a następnie zanurzymy pędzel w podkładzie i naniesiemy na twarz. Drugą metodą jest zwilżenie twarzy i naniesienie suchym pędzlem podkładu. Jest jeszcze metoda trzecia, która polega na aplikowaniu podkładu zwilżoną gąbeczką. Jest ona najłatwiejsza do opanowania i najmniej szkód wyrządza. Bowiem aplikacja podkładu na mokro wiąże się z ryzykiem powstania ciasta.