czarna pasta wybielająca

Czarna pasta – mit czy nie mit?

Czarne pasty do zębów zyskują coraz większą popularność wśród osób dbających o swoją higienę jamy ustnej. Czym jest czarna pasta do zębów i czy faktycznie przynosi korzyści dla zdrowia zębów? W tym artykule dowiecie się więcej na ten temat.

Czym jest czarna pasta do zębów?

czarna pasta wybielająca

Czarna pasta do zębów to produkt, który zawiera w swoim składzie węgiel aktywny. Substancja ta ma za zadanie usuwać z powierzchni zębów wszelkiego rodzaju osady, bakterie i przebarwienia. Węgiel aktywny jest powszechnie stosowany w medycynie jako skuteczne rozwiązanie przy leczeniu zatruć i innych dolegliwości żołądkowych.

Korzyści stosowania czarnej pasty do zębów

Stosowanie czarnych past do zębów ma przede wszystkim na celu usuwanie osadów i bakterii z powierzchni zębów, co wpływa korzystnie na higienę jamy ustnej i zapobiega powstawaniu próchnicy. Węgiel aktywny zawarty w czarnej pasty do zębów ma także właściwości wybielające, co przyczynia się do uzyskania pięknie białego uśmiechu. Jednak trzeba pamiętać że pełny kolor szkliwa może zmienić tylko stomatolog podczas zabiegu wybielania zębów a dana pasta z węglem aktywnym może nam jedynie nieznacznie zniwelować przebarwienia szkliwa.

Jakie są rodzaje czarnych past?

Jednym z popularniejszych rodzajów czarnej pasty są te z dodatkiem olejku z mięty. Dzięki temu składnikowi pasta nie tylko skutecznie oczyszcza zęby, ale również zapewnia przyjemne uczucie chłodu i świeżości w ustach. Inną popularną opcją są pasty z dodatkiem węgla bambusowego, który ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Często spotykanym składnikiem czarnych past do zębów jest również glinka, która skutecznie usuwa osady z zębów i zapewnia delikatne polerowanie szkliwa. Składnikiem dodawanym do czarnych past  jest również glinka, która skutecznie usuwa osady z zębów i zapewnia delikatne polerowanie szkliwa. W niektórych pastach znajdziemy również witaminy i minerały, które wpływają na zdrowie jamy ustnej i wzmocnienie szkliwa.

Jak stosować pastę z węglem aktywnym?

Najlepsze efekty otrzymamy jednak przy regularnym szczotkowaniu zębów. Pozwoli to nam na stałe usuwanie przebarwień szkliwa, przyczyniając się również do poprawy ogólnego zdrowia jamy ustnej. Warto więc stosować ją przynajmniej co drugi dzień na przemiennie z innymi pastami.

Czy czarna pasta do zębów jest bezpieczna?

Wbrew obawom wielu osób, stosowanie czarnej pasty do zębów jest bezpieczne dla zdrowia. Jednakże, należy pamiętać, że nie jest to produkt dla każdego. Osoby z wrażliwymi zębami lub chorobami dziąseł powinny skonsultować się z lekarzem dentystą przed rozpoczęciem stosowania czarnej pasty do zębów.