Farba do włosów czy naturalna koloryzacja?

Wiele osób zwraca się w kierunku naturalnych metod koloryzacji włosów. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, choć efekty zabiegów są zupełnie inne niż przy stosowaniu farb do włosów. Co jest lepsze? Co bardziej opłaca się wybrać?

Łatwe przygotowanie

Przede wszystkim produkty z serii Loreal Excellence jak te tutaj oraz inne, zbliżone farby do włosów są bardzo łatwe w użyciu. W zestawie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do ich aplikacji. Mieszankę należy przygotować tuż przed nałożeniem jej na włosy, więc wystarczy kilkanaście minut, by ją położyć i kolejne pół godziny na rozwinięcie koloru. W przypadku naturalnej koloryzacji ziołami, przygotowanie mieszanki jest zdecydowanie trudniejsze i w niczym nie przypomina farby Loreal Excellence. Przede wszystkim koniecznie trzeba zalać zioła wodą destylowaną o odpowiedniej temperaturze. Dla osiągnięcia pożądanego koloru do henny powinno się dodać odpowiednie zioła w odpowiednich proporcjach. Ich znalezienie wcale nie jest łatwe, bo lista ziół, które można użyć, jest bardzo długa. Do tego też trzeba pamiętać, że mieszanka przed nałożeniem musi odstać. W zależności od jej składu może to być od kilku do kilkunastu godzin. Po aplikacji henny na włosy najlepiej jest zostawić ją w spokoju przynajmniej przez kilka godzin albo nawet całą noc. To wszystko sprawia, że cały proces naturalnego farbowania może zająć cały weekend. Warto wspomnieć, że żeby nie zniszczyć efektu koloryzacji ziołami włosów nie powinno się myć przynajmniej przez 48 godzin po jej przeprowadzeniu.

loreal excellence

Zdrowie włosa

Wiele osób wierzy, że to, co jest naturalne, musi być najzdrowsze. W rzeczywistości tak nie jest. Nieprawidłowo przeprowadzone hennowanie włosów może prowadzić do ich przesuszenia oraz poważnych problemów z rozczesaniem. Tymczasem seria Loreal Excellence pozostawia włosy miękkie, pachnące i dobrze odżywione. Dzięki temu wyglądają doskonale, jak po koloryzacji w salonie. To efekt, którego nie można osiągnąć naturalnymi metodami bez odpowiedniej wiedzy.