pielęgnacja twarzy

Dlaczego warto stosować kosmetyki z kolagenem?

Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Jest zbudowany wyłącznie z aminokwasów. Skóra właściwa składa się w aż 70-85% z kolagenu. To dzięki niemu młoda skóra ma swoją gęstość, jędrność i zwartość. Z wiekiem ilość kolagenu się zmniejsza, a skóra traci swoje właściwości. To właśnie z powodu utraty kolagenu można mówić o pojawieniu się oznak starzenia się skóry. By je zatrzymać, stosuje się kolagen do twarzy. Dlaczego warto go stosować?

Z wiekiem ilość kolagenu spada

Już od 25 roku życia ilość kolagenu, jaka znajduje się w skórze, spada. Oznacza to, że już od 25 roku życia mogą być widoczne pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dlatego właśnie warto stosować kremy z kolagenem, bo pozwalają one uzupełnić powstające niedobory. Kolagen jest niezastąpiony w pielęgnacji cery starzejącej się, ale może też być stosowany po to, by zmniejszyć ryzyko pojawienia się zmian np. utraty jędrności skóry, jej elastyczności oraz jej grubości. Skóra o niskiej zawartości kolagenu może być wyczuwalnie cienka, a w skrajnych przypadkach może nawet być „papierowa”. Dobry krem z kolagenem może pomóc w pozbyciu się tych oznak.

Przyspieszają regenerację

Skoro kolagen jest jednym z podstawowych budulców skóry, to można go używać także po to, by przyspieszać procesy związane z gojeniem się zmian i regeneracją skóry. Można stosować go po to, by wspomóc gojenie się niewielkich blizn potrądzikowych, śladów po ugryzieniach owadów i małych blizn, które mogły pozostać po przebytej ospie. Szybsza regeneracja skóry sprawia, że może ona wyglądać młodziej i zdrowiej.

Jest bezpieczny dla alergików

Kolagen jest bardzo powszechnym białkiem. Z tego powodu niemal nie ma osób, które byłyby na niego uczulone. Dzięki temu może on być wartościowym składnikiem kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery wrażliwej, alergicznej oraz problematycznej. To po prostu składnik, który jest bezpieczny i skuteczny, więc bez obaw można na nim oprzeć codzienną pielęgnację skóry. Kolagen można stosować zarówno na dzień, jak i na noc.