lakiery do paznokci zwykłe

Na co zwrócić uwagę wybierając lakier do paznokci?

Wybór odpowiedniego lakieru do paznokci może okazać się trudnym zadaniem. Osoby poszukujące barwnika często zastanawiają się nad tym, na co zwrócić uwagę. Poszczególne lakiery do paznokci różnią się nie tylko wyglądem, ale również trwałością i sposobem aplikacji. O czym należy pamiętać, aby wybrać odpowiedni lakier?

Lakier dopasowany do zapotrzebowania

Zależnie od podejmowanych na co dzień aktywności poszczególne osoby mogą uznać za problematyczne różne aspekty używania lakieru. Podczas pracy fizycznej powłoka barwnika może ulegać szybkiemu niszczeniu i ścieraniu. W przypadku niektórych płytek paznokciowych trudnością może okazać się sprawne usunięcie barwnika. Wielu osobom trudno jest też znaleźć czas na nakładanie kilku warstw lakieru. Zależnie od zapotrzebowania można zdecydować się na określony rodzaj ozdoby.

Lakier do paznokci hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują trwałych barwników. Należy pamiętać, że do jego utrwalenia potrzebna jest specjalna lampa. Lakiery do paznokci zwykłe sprawdzą się w wielu przypadkach. Często jednak wymagają nałożenia przynajmniej dwóch warstw. Alternatywą są barwniki typu „one-coat”. Poszukując modelu ułatwiającego zmywanie, warto postawić na lakier „peel-off”.

Jak dobrać właściwy kolor?

Poszukując odpowiedniej dla siebie barwy lakieru warto zastanowić się nad swoim typem karnacji. Osoby o ciemniejszej karnacji, szczególnie w okresie letnim mogą stawiać na kontrastowe, jasne barwy, takie jak biel, błękit czy pudrowy róż. W ich przypadku świetnie sprawdzą się też głębokie odcienie, takie jak wiśniowa czerwień, granat czy butelkowa zieleń. Barwniki współgrające z tzw. średnią karnacją to te o intensywnych, neonowych kolorach. Sprawdzą się tu też odcienie bordowe. Osoby o jasnej karnacji powinny postawić na mocną czerwień, barwę malin i kolor beżowy.

Lakier do paznokci dobrany w przemyślany sposób będzie zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym rozwiązaniem. Wygodny w użyciu barwnik może również podkreślić charakter kreacji.