Co na wzmocnienie rzęs?

Rzęsy wyglądają pięknie i są ozdobą tylko wtedy, gdy są gęste i długie. Co prawda wydłużyć można je dość skutecznie, stosując dobry tusz do rzęs, jednak w przypadku widocznie przerzedzonych włosków nie da się wiele zdziałać, a ich umalowanie może sprawić, że puste miejsca będą jeszcze bardziej widoczne. W takich przypadkach niezbędne jest sięgnięcie po dobrą odżywkę do rzęs. 

Jaki produkt wybrać? 

Odżywki do rzęs to produkty, które można znaleźć w wielu miejscach i wielu wariantach. Oferują je drogie, apteki oraz sklepy internetowe. Istnieje wiele opinii na temat, że najlepsze są najdroższe odżywki, które jednocześnie są trudno dostępne – trzeba je zamawiać przez internet i nieraz sprowadzać z zagranicy. Jednak na przykład odżywka Long 4 lashes, dostępna w niemal każdej drogerii i aptece, a przy tym kosztująca mniej niż 100 złotych, także jest bardzo skuteczna, zwłaszcza jeśli stosuje się je systematycznie. W przypadku takich produktów bardzo ważny jest skład, a także ich forma. 

Odpowiednia wersja produktów 

Wiele odżywek ma taką samą formę jak tusz do rzęs, a kiedy sięgnie się po taki produkt, można liczyć tylko na wzmocnienie istniejących rzęs. Jeśli chce się je zagęścić i wydłużyć, trzeba wybrać produkt ze specjalnym aplikatorem, który nakłada się wzdłuż linii rzęs, bo to stamtąd wyrastają włoski. Tylko takie odżywki mogą zmienić wygląd rzęs, a w przypadku wspomnianego produktu efekty mogą być naprawdę imponujące. Znaczne wydłużenie widoczne już po miesiącu oraz wyrastanie nowych rzęs to rezultaty, o których marzy każda kobieta. Taka kuracja jest na pewno dużo lepszym wyjściem niż doraźne przedłużanie i zagęszczanie rzęs u kosmetyczki.