Jak nadać rzęsom piękny wygląd?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, jakie powinny być rzęsy – gęste, grube, długie i kruczoczarne. Niewiele pań może się takimi pochwalić, ale od czego są specjalne triki? Henna, zalotka, nawet sztuczne rzęsy, a przede wszystkim dobre tusze – stosując je, można nadać swoim rzęsom pożądany wygląd.

Zadbać o naturę

Zanim doczepi się do rzęs sztuczne kępki, warto postarać się zadbać o te włoski, które się posiada. Ważne jest, by stosować nieagresywne środki do demakijażu, gdyż to głównie one osłabiają rzęsy. Świetne efekty mogą dać także odżywki, ale lepiej z nimi uważać jeśli ma się wrażliwe oczy. Dobre efekty daje też tradycyjny olejek rycynowy, który warto nakładać na noc.

Spotęgować efekt

Czarny kolor rzęsom nada henna, ale jeśli chce się je też pogrubić, wydłużyć i optycznie zagęścić, świetne rezultaty może dać dobry tusz, na przykład Max Factor False Lash Effect. U niektórych kobiet stosowanie tego produktu może być świetną alternatywą dla sztucznych rzęs, dużo wygodniejszą i bezpieczniejszą. False Lash Effect pogrubia, wydłuża i zagęszcza rzęsy, a także nadaje im kolor intensywnej czerni, można więc cieszyć się wymarzonym wyglądem rzęs, w dodatku na co dzień, a nie tylko na wielkie wyjścia. Jest to sposób tym lepszy, że sztuczne rzęsy nie wyglądają naturalnie, a czasem nawet mogą prezentować się tandetnie, a przy tym przyczyniają się do osłabiania naturalnych włosów, bo obciążają je.