Cenne właściwości betuliny w kosmetykach

Po dermokosmetyki sięga w ostatnim czasie coraz więcej osób. Są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla alergików, ale także dla wszystkich tych, którzy lubią wykorzystywać to, co dała nam natura. Szczególnie cenne właściwości posiada betulina – związek chemiczny znajdujący się w korze brzozy. Stosowana jest nie tylko w medycynie, jako środek sylvecoleczniczy wielu schorzeń, ale także w przemyśle kosmetycznym.

Właściwości betuliny

Jako środek antyoksydacyjny przede wszystkim spowalnia procesy starzenia się naszej skóry, przez co chroni ją przed powstawaniem wolnych rodników. Działa przeciwwirusowo oraz przeciwbakteryjnie, przez co kosmetyki zawierające betulinę (przykładowo: większość kosmetyków marki Sylveco) proponowane są przez lekarzy zamiast stosowania środków medycznych. Oprócz tego betulina ma właściwości zbawienne dla poprawy kondycji skóry – reguluje wytwarzanie melaniny, przez co wpływa na zminimalizowanie przebarwień i blizn. Dodatkowo, jako środek regulujący procesy syntezy kolagenu i elastyny wpływa korzystnie na elastyczność skóry. Wykorzystywana w produktach do włosów – stymuluje ich wzrost.
Stosowanie dermokosmetyków cieszy się coraz większą popularnością. To właśnie składniki naturalne stosowane w kosmetykach korzystnie wpływają na poprawę wyglądu naszej skóry, włosów czy paznokci.