Równowaga PEH, czyli jak zadbać o włosy?

Prawidłowa pielęgnacja włosów oznacza dbanie o ich kondycję oraz odpowiedź na wszystkie ich potrzeby. Mówiąc prościej, chodzi o utrzymanie równowagi PEH. Co to znaczy?

Proteiny

To podstawa pielęgnacji. Proteiny są materiałem budulcowym włosa. Najbardziej popularne proteiny to keratyna i jedwab. Produkty zawierające je znajdują się w kilku liniach pielęgnacyjnych marki Kerastase. Koniecznie trzeba dostarczać włosom protein dobrej jakości, choć nie musi ich być tak dużo jak emolientów. 

Emolienty

Inaczej zwane też olejami. To właśnie ich powinno być w pielęgnacji najwięcej. Emolienty domykają łuskę włosa i zatrzymują w nim wilgoć. Są one w większości masek do włosów Kerastase. Znajdują się też w olejkach do włosów. Można też nakładać je w formie czystych olejów. Co ważne, na włosy można też nakładać dobrej jakości oleje spożywcze. Nada się oliwa z oliwek, olej słonecznikowy czy olej rzepakowy.

Humektanty 

Są to substancje nawilżające, np. miód lub sok z aloesu. Warto wiedzieć, że nadmiar humektantów może powodować wysuszanie włosów. Jest tak pomimo, że na pierwszy rzut oka może się to wydawać pewien paradoks. W ofercie Kerastase są też kosmetyki, które zawierają w swoim składzie wszystkie te niezbędne części. Są one doskonałe do kompleksowej pielęgnacji włosów. Warto sprawdzić jak działają one w praktyce. Oczywiście, nie z każdymi włosami się one polubią. Ma to związek z tym, że jak już wspomniano różne włosy mają różne potrzeby. Trzeba, więc samodzielnie próbować stworzyć zestaw idealny.

Kosmetyki Kerastase można nabyć tutaj.