Zmywalne farby i kremy koloryzujące

Chociaż włosy farbują zarówno mężczyźni, jak i kobiety, to jednak to panie wiodą prym, jeśli chodzi o częstotliwość zmiany koloru swoich kosmyków. Siwe włosy to nie jedyny powód, dla którego decydują się na sięgnięcie po farbę do włosów. Niektórym nie podoba się odcień swoich włosów czy tez po prostu znudził im się dotychczasowy wygląd i decydują się na metamorfozę. Do wyboru jest wiele rodzajów farb, a jednym z nich są te zmywalne. 

Farba do włosów zmywalna 

Jeśli ktoś nie chce zmieniać kolory włosów na trwałe, to może zdecydować się na farbę zmywalną. Chociaż nie utrzymuje się ona na długo na kosmykach, to jednak taka opcja jest znacznie bardziej bezpieczna od farb trwałych. Należy pamiętać, że w przypadku tych drugich składniki przenikają w głąb włosa, ingerując w jego strukturę. Najgorsze są te zawierające amoniak i utleniacze. Do dyspozycji są farby jednodniowe, co świetnie nadaje się na zmianę koloru włosów na imprezę oraz kilkudniowe szampony. Ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. 

A może krem koloryzujący?

Jeśli ktoś chce zmienić odcień włosów o kilka tonów czy też odświeżyć swój dotychczasowy kolor, to może sięgnąć po krem koloryzujący. Uzyskane efekty będą utrzymywać się do czterech tygodni. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak często będą myte włosy. Im częściej, tym szybciej zejdzie z nich kolor. Warto mieć na uwadze to, że takim kremem nie rozjaśni się koloru włosów. Jeśli ktoś ma ciemne włosy i chce za pomocą takiego kremu rozjaśnić sobie włosy o chociażby jeden ton, to z pewnością będzie zawiedziony.